חשיבות מערכת ניהול תוכן לאתר אינטרנט

בעבר הלא רחוק, בכדי לבנות אתר אינטרנט הלקוח היה פונה לחברה בתחום או למכר "גאון מחשבים". התשלום למספק האתר לא היה מסתיים בסיום בניית האתר, אלה המשיך והמשיך. לא מדובר על תוספות ותיקונים, מדובר על - עידכונים. בכדי לעדכן את האתר, הבנוי בשפת HTML כמובן - צריך לדעת HTML. למשל, אם בעל האתר רוצה להוסיף דף חדש אודות שירות חדש שהוא מספק, עליו היה לשלם לאיש HTML שיבנה לו את הדף הזה. או איש HTML היה שם קוד HTML של כותרת עמוד, קוד של תמונות רלוונטיות, טקסט, קוד של הדגשה, קוד ל צבע טקסט שהשתנה וכו'.

היום אנו בעידן שונה לחלוטין. בעידן שכל יום אנו רוצים לעדכן את הגולשים בדבר מה (או כמה דברים), בעידן של שינויים דינמיים (מוצרים שמתווספים ונגמרים מדי יום, עידכונים ופרסומים יומיים וכו') אין מקום לשלם בכל שינוי, שאפילו עשוי להתבצע כל מספר שעות או אפילו מספר דקות, לאיש HTML - הגיע הזמן שבעל האתר יעשה את זה בעצמו! אך, עם כל הכבוד ליכולת האוטודידקטית של החנוני, האופה והחשמלאי, לא הגיוני שאדם ילמד על בניית אתרים ויתעדכן בנושא רק כי הוא רוצה אתר לעסק שלו.

בדיוק בשביל זה קיימות בשוק מערכות ניהול תוכן. מערכות אשר בעזרתן ניתן לשנות/להוסיף/למחוק כל דבר (טקסט / אובייקט / עמוד וכו') במספר לחיצות כפתור וללא שום ידע טכני. צריך להבליט טקסט מסויים? לא צריך ללמוד את קוד ה-HTML של ההבלטה - פשוט לסמן את הטקסט וללחוץ על כפתור ההבלטה (כמו בוורד שבתוכנות האופיס). צריך להוסיף לינק? טבלה? לא צריכים ללמוד איך לייצר קוד ארוך שייצור לנו אלמנטים כאלו - פשוט להעזר ברכיבים שמייצרים לנו אותם!

ללא מערכת ניהול תוכן, אם היינו צריכים להחליף עיצוב לאתר היינו צריכים להחליף את הקוד HTML (המהווה קוד עיצוב הדף בעצם) בכל הדפים (מה קורה באתר עם מאות ואלפי קבצים?). עם מערכת ניהול תוכן? במקרה הטוב משנים במקום אחד שמשפיע על כל הדפים ובמקרה הפחות טוב בכמה מקומות בודדים.

מספיק שהאפליקציה עוברת את העשרה דפים וכבר אנו, כמנהלי האתר, חייבים לחשוב על שדרוג ולהוסיף לאתר מערכת ניהול תוכן. אתר בלי מערכת ניהול תוכן הוא אתר קטן ופשוט ביותר (הכי פשוט) ואם ההאתר עומד לעבור שינויים גדולים ולהפוך לאתר יותר גדול או שיש חשיבה כבר בפתיחת האתר שהאתר יהיה בעתיד אתר גדול יותר - מערכת ניהול תוכן זו אופציה ברורה.





ajax php mysql w3c facebook