וורדפרס כמערכת ניהול תוכן

בראשיתה, יעודה של וורדפרס הייתה מערכת לניהול בלוג אישי, אך כעת מערכת וורדפרס היא אחת ממערכות ניהול התוכן הפופולאריות בשוק מערכות ניהול התוכן.

וורדפרס הינה מערכות קוד פתוח אשר פותחה בשפת PHP אשר שוחחרה לראשונה במאי 2003. המערכת משמשת כמערכת ניהול תוכן לכמאות מליונים של אתרי אינטרנט ובעלת נתח של כ-5% מתוך 100,000 אתרי האינטרנט המובילים.

כיום ניתן לפתח אתר עם וורדפרס בשתי דרכים. הדרך הראשונה היא לפתוח בלוג באתר wordpress.com והדרך השנייה היא להוריד את קבצי המערכת ולהתקינה בשרת משלכם.

לוורדפרס מספר עצום (מעל 10,000 באתר הרישמי) של פלאגאינים מוכנים מכל הסוגים שניתנים להורדה בקלות, פשוט בלחיצה על כפתור התקנה בתןך המערכת ניהול תוכן עצמה. כמו כן ישנם אלפי עיצובים חינמיים למערכת זו הניתנים להורדה באתרים שונים.

לאחרונה יצאה גירסה 3 של וורדפרס הכוללת בתוכה הרחבות נהדרות אשר שמים את וורדפרס ברשימת מערכות ניהול תוכן המובילות בשוק, לא רק לאתרי תדמית. כעת הקמת אתר בעזרת וורדפרס פשוטה יותר ועם יותר אפשרויות.

 

יתרונות בולטים בהקמת אתר בעזרת וורדפרס

  • ממשק נוח - וורדפרס מספקת לגולש את המערכת ניהול תוכן בעלת הממשק היפה, הגמיש והאיכותי ביותר מכל מערכות ניהול התוכן הקיימות בשוק. קשה שלא להתאהב בעיצובה.
  • קידום אתרים - וורדפס מספקת כלים בסיסיים לאופטומיזציית האתר במנועי החיפוש ובעזרת פלאגאינים אחדים ניתן לקדם את האתר בקלי עם ידע בסיסי בקידום אתרים.
  • הרחבות רבות. מאגר הרחבות / פלאגאינים / מודולים ענקי. כמעט לכל אפיון אתר ניתן לקבל הרחבה נפלאה של מערכת זו.
  • מערכת ניהול תוכן בעברית - ממשק מושלם ועוד בעברית? חלומו של כל לקוח.
  • קוד פתוח - חינם חינם חינם. כמו כן ישנם יתרונות נוספים כגון גמישות תכנותית, עדכונים ושידרוגים תקופתיים, אבטחה גבוהה ועוד.

 

ההתקנה של וורדפרס דורשת ידע טכני קל בפתיחת מסד נתונים והעלאת קבצים ב-FTP, אך בדר"כ ישנם כלים במערכת ניהול של חבילת האיחסון המאפשרים הקמת וורדפרס (ועוד מערכות רבות) בלחיצת כפתר אחת. כך שגם השלב הכי טכני בניהול אתר בעזרת וורדפרס עשוי להיות פשוט מאוד. בעזרת קריאת מאמרים בודדים בנושא הקמת אתר בעזרת וורדפרס, כל אחד יכול להקים אתר איתו.

נתון מצחיק שקשה להתעלם ממנו כאשר כותבים מאמר על וורדפרס, הוא הרעיון של מפתחי המערכת לקרוא לכל גירסא על שם מוזיקאי ג'אז שאהוב עליהם. למשל הגרסא הראשונה נקראת מיילס דייוויס והגירסא האחרונה (3) - ת'לוניוס מונק.

ajax php mysql w3c facebook