בחירת שם דומיין

יש מוצר, יש חזון יש אפיון יש חברת אתרים שתבנה את האתר, יש מעצב מוכשר בעל ניסיון רב ויש גם מקדם אתרים רב מעלה. בגדול, יש לכם כמעט הכל. אבל לא הכל.

ישנו דבר "קטנטן" אך כה חשוב - שם המתחם של האתר, הדומיין. אותה הכתובת שתתפרסם בכל קמפיין פרסומי, אותה הכתובת שנשנן לכל עמיתנו ולקוחותינו. הדבר היחיד, חוץ מחיפוש במנועי החיפוש, שמייצג מזכר בודד לכל האתר שלך. בחירתו היא קריטית לאתר שלך ויש לבחורו בקפדנות ובמקצוענות רבה. יש לזכור, בחירתו היא חד פעמית והחלפתו מצריכה בנייה מחודשת של קמפיין פרסום וטלטלות בכל תחום אתר האינטרנט שלכם. אמנם לרוב הוא עולה כמה עשרות שקלים בודדים, אבל עשוי לגרום להפסיד לא קלים, במידה ולא בוחרים אותו כפי שצריך.

בעולם המודרני של הכפר הגלובלי, בו אנשים מחפשים מידע לעיתים קרובות באינטרנט, כדאי להחזיק בשם דומיין המשקף את אתרך או את העסק שלך. כתוצאה מזאת כשהגולש ירצה להיכנס שוב לאתרך, או שירצה להיכנס בפעם הראשונה לאחר ששמע עליו באזנו, הוא ייזכר בשם האתר או שם המוצר ויגיע לאתר בקלות ובמהירות.

בבחירת שם הדומיין ישנם כמה נקודות למחשבה עיקריות שאנו רוצים להציג לפניך:

אורך שם הדומיין
כדאי מאוד לבחור שם מתחם קצר וקולע שניתן לזכור בקלות. יש לזכור שהמטרה היא, ששם הדומיין יהיה קליט וישקף את ייעודו/מטרתו של האתר. מומלץ לבחור שם דומיין כשצירוף האותיות שלו קליט (לדוגמה: GetIt.com), ולא דומיין בעל צירוף אותיות לא הגיוני או ארוך מדי שקשה לזכור אותו, למרות לעיתים דווקא כן כדאי להאריך את שם הדומיין על מנת שניתן יהיה לזכור אותו בקלות.

שימוש בסימנים (כגון מקף אמצעי)
לשימוש במקף אמצעי (-) יש יתרונות וחסרונות. כאשר שם המתחם מכיל מקפים אמצעיים, כשמזכירים את האתר מילולית, לא מציינים את הסימנים הללו. לכן,יכול להיווצר מצב שכתובת האתר תוקלד עם טעויות ואת זה אנחנו לא רוצים. בנוסף,זה די מעיק להקליד עוד סימנים.היתרון הוא שמנועי החיפוש מבחינים בהפרדה במילים של שם הדומיין,וכך האתר יקודם אשר יתבצע חיפוש של מילות מפתח המופיעות בשם הדומיין שלך. בנוסף,שמות הדומיין שהם ללא מקפים אמצעיים עלולים להיות תפוסים ושימוש בסימנים אלו פותר במידה מסויימת את הבעיה.

דומיין עולמי (com ,org ,net) או מקומי
אם אתרך פונה אל האוכלוסייה המקומית, יהיה זה עדיף ומקובל שתבחר בדומיין מקומי של מדינתך. סיומת הדומיין של ישראל היא IL. הסיומות שאדם פרטי יכול לבחור בישראל הינם: CO.IL ו- ORG.IL . לכל מדינה יש ספק דומיינים רשמי, כאשר בארץ הספק הוא איגוד האינטרנט הישראלי - ISOC-IL, אך הוא אינו היחיד שמוכר דומיינים, יש לו כמה רשמים מוסמכים.

לסיכום, יש כמה וכמה שלבים בתהליך בניית האתר ואין לזלזל באף אחד מהם. הצגנו במאמר זה שבחירת הדומיין הוא תהליך לא פשוט בכלל ומחייב חשיבה מקצועית.

ajax php mysql w3c facebook