אתר מכירות

אתר מכירות הוא בעצם חנות וירטואלית או קטלוג מוצרים ברשת, שבאמצעותו נמכרים מוצרים באופן מקוון. באתרים מסוג חנות וירטואלית קיימת עגלת קניות, שאליה מוסיפים הגולשים את המוצרים שהם מעוניינים בהם ולבסוף מופיע הסכום הכולל לתשלום, הניתן לתשלום ע"י סליקת כרטיס אשראי או שרשימת המוצרים שרכש הקונה מגיעים למייל מנהל האתר או לאיזור במערכת הניהול תוכן . בניגוד לקטלוג מוצרים, שהוא אתר המציג את רשימת המוצרים ופרטיהם בלבד.

עם הפופולאריות הגוברת של האינטרנט, קניות ברשת הפכו ליעילות עבור בעלי חנויות קמעוניות. מכירות של מוצרים ברשת הסתכמו ב-146.4 מליארד דולרים ב2006 בארה"ב. עסק שאין לו אתר אינטרנט מפסיד לקוחות פוטנציאליים ונתח שוק נכבד. עם נוכחות ברשת, לקוחות מכל רחבי העולם יוכלו להגיע אליכם ולהפוך ללקוחות קבועים וכך תוכלו להפוך לעסק בעל מוניטין איזורי, ארצי ואפילו בינלאומי. התשלום באתרי מכירות מתבצע בדרך כלל באמצעות סליקה מקוונת של כרטיסי אשראי. המשלוח מתבצע על ידי בעלי החנות, באמצעות חברות משלוחים או חברות דואר. כל התהליך של המכירה מתבצע באופן בטוח ומאובטח, אך זכרו שהאחריות היא של בעל האתר לדאוג לתנאים המיטביים עבור לקוחותיו.

 

לאתרי מכירות ישנם מאפיינים דומים:

  • רוב האתרים מוכרים מוצרים ומספקים שירותים. למרות שישנם גם אתרים שהם רק אינפורמטיביים, כלומר מספקים מידע בלבד אודות החנות הקמעונית או החברה.
  • המטרה של אתר מכירות היא לגרום ללקוחות לקנות את המוצרים המוצגים באתר. לכן, באתרי מכירות ישנה עגלת קניות מקוונת של סחר אלקטרוני ולקוחות יכולים להוסיף את המוצרים שהם מעוניינים בהם, להכניס את פרטי אמצעי התשלום, לבצע את העסקה ולצאת מהאתר.
  • רוב אתרי המכירות מתמקדים בתעשייה ספציפית ומוצאים את מקומם הייחודי בשוק בתחום מסויים. עם זאת, תמיד ישנם יוצאי דופן. לדוגמה האתר amazon.com שהצליח להציע ללקוחותיו מספר עצום של מוצרים ממגוון תחומים.

 

תכונות משותפות של אתרי מכירות מצליחים:

  • אתרי מכירות מודרניים הם פשוטים לנייוט. במקום להציג את כל המוצרים בעמוד אחד, מוצגים רק מוצרים בודדים בכל עמוד וישנם קישורים לעמודים אחרים שבהם מוצגים מוצרים נוספים.
  • רוב אתרי המכירות בנויים באופן ידידותי עבור מנועי החיפוש. אחת הדרכים היותר נפוצות עבור לקוחות למצוא אתר מכירות היא בעזרת שימוש במנוע חיפוש. האתרים הטובים ביותר והמצליחים ביותר מופיעים בדירוג גבוה ובעמודים הראשונים של מנועי החיפוש.
  • אחד הדברים החשובים עבור הלקוחות הוא הביטחון שבביצוע העסקה. לכן, עלינו לעשות הכל כדי להבטיח שמדובר בעסק אמין ושאכן ישנו אדם העומד מאחוריי העסק / האתר. אחת הדרכים היא לספק מידע ליצירת קשר.
ajax php mysql w3c facebook