אחסון אתרים - נקודות חשובות

איך אנשים רואים מכל מקום את אתר האינטרנט שלך?

קבצי האתר שלך ממוקמים במחשב שנקרא שרת. השרת יושב (מאוחסן) בחוות שרתים. בכל שרת יכול לרוץ אתר בודד אחד ויכולים גם לרוץ מאות ואלפים. כל אתר מקבל שם מתחם (דומיין) למשל solcito.co.il. כאשר רוכשים את שם המתחם יש לנתב לו את כתובת ה-IP של השרת. כך שגולש שמשתמש בספקית בשם X מגיע אל אתרך בתהליך הבא:

  1. הגולש מבקש להיכנס לאתר מסויים שכתובתו www.solcito.co.il
  2. ספקית האינטרנט X בודקת ברשם הדומיינים לאיזה כתובת IP של מחשב מנותב שם מתחם זה.
  3. המחשב בעל ה-IP הנ"ל מחפש אצלו היכן ממוקמים קבצי האתר הנ"ל (כאמור, לרוב רצים יותר מאתר אחד בשרת אחד) ומחזיר את התוצאה לגולש.

 

אחסון בארץ מול אחסון בחו"ל

אחסון בשרת בישראל ובארה"ב יתן תוצאות מהירות אתר גבוהות יותר אם מאחסנים אותו בשרת באירופה. אמנם המחירים בארץ מאוד גבוהים לעומת המחירים בחו"ל, אך במקרים של אתרים גדולים אין מקום לטעות אלא לרכוש איחסון בארץ.

תעבורת נתונים

אם באתרך ישנו עמוד בודד עם טקסט ו-10 תמונות. נניח שמשקל עמוד ה-HTML עם הטקסט הוא 10 קילו-בייטים ומשקל 10 התמונות ביחד עומד על 4.99 מגה-בייטים. משמע, שכל גולש שנכנס לאתר מוריד מהשרת למחשב שלו 5 מגה בייטים בכל כניסה. אם הצפי הוא שייכנסו בכל חודש 5000 גולשים - משמע שכולם יורידו מהשרת בחודש אחד כמות של כ-25 ג'יגה בייט.

אחסון עבור מערכת ספציפית

אם האתר ייבנה/בנוי בעזרת מערכת קוד פתוח, יש לראות את דרישות המערכת של תוכנה זו ורק לאחר מכן לרכוש את האיחסון, כמובן. משמע - אחסון האתר הוא חלק בלתי נפרד מאפיון האתר.

ajax php mysql w3c facebook